• 0382 333 00 66
  • aksaraytb@tobb.org.tr
  • 0382 333 00 66 aksaraytb@tobb.org.tr
Aksaray Ticaret Borsası Logo
AKSARAY TİCARET BORSASI - HABER
BORSANIN AKREDİTASYON SERTİFİKASI YENİLENDİ

BORSANIN AKREDİTASYON SERTİFİKASI YENİLENDİ

Aksaray Ticaret Borsası üyelerine en iyi hizmeti vermeye devam ediyor. Borsa bu kapsamda ’5 Yıldız’ seviyesinde akreditasyon belgesini yeniledi.13.Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleşti. 10.Dönem TOBB Akreditasyon sistemi ile 2013 yılından bu yana üyelerine 5 yıldızlı hizmet veren Aksaray Ticaret Borsası, sertifika törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşçı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Oda Borsa Başkanları, Meclis üyeleri ve Oda Borsa Personelleri katıldı.

13. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni’nde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin girişimci tüccar ve sanayiciler olduğunun altını çizerken, yapılan törenle birlikte 26 Oda ve Borsa’nın daha, 5 yıldız kapsamına girmeye hak kazandığını söyledi. Ayıca 54 Oda ve Borsanın akreditasyonunu yenilendiğini belirten Hisarcıklıoğlu, ” Esasında Oda ve Borsalarımız, kendilerini dönüştürdüler ve geliştirdiler. Reel sektör için hizmet üreten ve sunan merkezler haline geldiler. Proje üretiyorlar, yurtdışına açılıyorlar, reel sektöre işin hakkını vererek kanaat önderi oluyorlar. İşte 5 yıldızın manası da burada gizli. Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamında, Londra’daki, Paris’teki, Berlin’deki oda ve borsalar seviyesine ulaşmış durumda. Onlar üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalar da, minimum aynı seviyede hizmet veriyorlar. Yani dünya standartlarında çalıştıklarını belgelemiş oluyorlar” dedi.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) konferans salonunda düzenlenen 13. Dönem Oda-Borsa Akreditasyon sertifika töreninde belgesini yenileyen Aksaray Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamit ÖZKÖK, “Üyelerimize her zaman en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Amacımız hizmet kalitemizi ve hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün arttırmak. Bu amaç doğrultusunda ‘10. dönem akredite oda ve borsalar’ arasına katıldık ve sertifikamızı yeniledik. 5 yıldızlı hizmet sunabilen Oda ve Borsalara yönelik denetimler sonucu verilen akreditasyon belgesini almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu bir ekip çalışmasının ürünüdür. Borsa çalışanlarımızın gayreti, özverisi, Yönetim Kurulumuzun ve Meclisimizin desteğiyle elde edilmiş bir başarıdır.

Beş Yıldızlı hizmet kalitesi ile Türkiye’de akredite oda-borsa sayısı 191  olmuştur. Belgemizin Borsamıza ve Üyelerimize hayırlı olmasını diliyor, bu belgenin alınmasında ki başarıdan dolayı Personelimize ve emeği geçen Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

BORSANIN AKREDİTASYON SERTİFİKASI YENİLENDİ

Etiketler