• 0382 333 00 66
  • aksaraytb@tobb.org.tr
  • 0382 333 00 66 aksaraytb@tobb.org.tr
Aksaray Ticaret Borsası Logo
AKSARAY TİCARET BORSASI - HABER
BORSA MÜJDELERİNE DEVAM EDİYOR

BORSA MÜJDELERİNE DEVAM EDİYOR


2. Aratol Lisanslı Depo Yetki Belgesini Alarak Hizmete Giriyor.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’ün girişimleriyle Toprak Mahsulleri Ofisine ait Aratol tesislerini Ticaret Borsası alarak, Aratol Mahallesinde bulunan tesiste 80 bin metrekare alan üzerinde mevcutta 10 bin tonluk yarı mekanik yatay deponun yanı sıra çelik silo yapılarak kapasitesinin 22 bin 600 tona çıkarıldığı ve yapılan yatırımın tamamlandığı bildirildi.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök “Aratol da yaptığımız depolarımız bakanlık denetiminden geçerek lisansını aldı. Amacımız üreticimizin ürünlerini daha iyi şartlarda ve Avrupa standartlarında stoklamak, aynı zamanda devletimizin, hükümetimizin verdiği desteklerden çiftçilerimizi faydalandırmaktır. Tesisimizin Ülkemize, Bölgemize, şehrimize, üreticilerimize ve tüccarlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi

Özkök, lisanslı depoculuk faaliyetleri kapsamında açıklanan, vergi istisnaları, depo kira desteği, yatırım ve işletme kredisi faiz desteği, üretici ve üretici örgütlerine verilen ilave depo kira desteği ile nakliye ve analiz ücreti desteklerinin tarım sektöründe çığır açacak teşvikler olduğunu belirtti.

Etiketler